Ćwiczenia

Wybór miejsca do ćwiczeń

Jak wybrać idealne miejsce do ćwiczeń? To zależy od tego, czego tak naprawdę potrzebujesz do tego, aby podjąć się wykonania ćwiczeń oraz jakie ćwiczenia będziesz wykonywać. Miejsc, w których można poćwiczyć jest naprawdę sporo. Możesz ćwiczyć w domowym zaciszu, możesz wybrać park, las, łąkę, działkę, plażę, ogródek. Tak naprawdę do ćwiczeń potrzebujesz głównie CHĘCI 😉 Miejsce zawsze się znajdzie, a do bardzo dużej ilości ćwiczeń, nie potrzebujesz specjalnych akcesoriów. Przy wyborze miejsca do ćwiczeń ważne jest, abyś czuła się w tym miejscu swobodnie, nie czuła zakłopotania np. obecnością przechodniów lub innych ćwiczących, nie miała wokół siebie ludzi, którzy będą komentować to co robisz (zwłaszcza gdy zaczynasz przygodę z ćwiczeniami i nie czujesz się jeszcze bardzo komfortowo w trakcie ich wykonywania).

Gdy nie masz dzieci lub jesteś w stanie zostawić je na dłużej pod opieką kogoś innego lub masz ochotę zabrać ze sobą swoją pociechę, śmiało wybierz miejsce poza domem. Jeśli masz taką możliwość, znajdź sobie miejsce, w którym będziesz czuła się swobodnie. Aktualnie powstaje naprawdę sporo ogólnodostępnych miejsc do ćwiczeń. Sama czasami korzystam z takich miejsc.

Jeśli jesteś młodą mamą, genialnym miejscem do regularnych ćwiczeń jest dziecięca mata, możesz wykonywać ćwiczenia w trakcie zabawy ze swoim dzieckiem -> E-book “MAMA ĆWICZY Z NIEMOWLAKIEM” – Fizjoterapia Kobiet

Gdy masz energiczne dzieci, które możesz zostawić pod czyjąś opieką, ale wolisz pozostać w domu to znakomitym rozwiązaniem będzie np. oddzielny pokój, w którym będziesz mogła poświęcić czas tylko sobie i odpoczniesz od codziennych zadań.

Do ćwiczeń prawidłowej postawy, oddechu czy też mięśni dna miednicy, które powinnaś powtarzać często, tak naprawdę każde miejsce będzie odpowiednie. Niezależnie od tego czy prasujesz, gotujesz, jesteś na spacerze czy na kawie z koleżanką. Kiedy tylko sobie przypomnisz, powtórz kilka razy, albo chociaż skoryguj postawę. To już będzie bardzo dużo 🙂

Pamiętaj, że ćwiczyć możesz prawie wszędzie i prawie zawsze. Wybierz formę, z którą będziesz się czuła dobrze, a wtedy łatwiej będzie Ci wdrożyć systematyczne wykonywanie ćwiczeń.